Rekonstrukce komínů

Máte problémy se stávajícím komínem nebo chcete do komínového průchodu napojit nový spotřebič?
Ozvěte se nám, náš odborný tým Vám poradí a Váš problém vyřeší.

Máte problém s komínem v nadstřešní části komínu,rozpadá se a je potřeba jej opravit?
Navrhneme vhodné řešení.Využijte náš poptávkový formulář.

Přestavba nadstřešní části komínu

Nadstřešní část komínu je nejvíce namáhanou částí komínu. Vzhledem k prudkému ochlazování komínového zdiva v nadstřešní části, dochází ke skutečnosti,že teplota spalin klesá pod rosný bod a dochází ke kondenzaci ve spalinách, tudíž k důsledkům jako průsak dehtu a kondenzátu,rozpad cihel či vypadávání malty.Nastává porušení stability komínu a především ohrožení bezpečnosti nejen stávající spalinové cesty,ale celého objektu.

Komíny musí odolávat nejen povětrnostním vlivům a kondenzátům, ale i účinkům spalin, které vznikají při hoření. Spaliny agresivně narušují vedle samostatného komínového zdiva i omítku komínového tělesa.

Poničenou nadstřešní část komínu je nutné odbourat a opětovně vyzdít z kvalitních mrazuvzdorných lícových cihel. Kvalita použitých lícových cihel společně se správně zvolenou zdící maltou určuje životnost nově přestavěné nadstřešní části. Pro stavbu nové nadstřešní části používáme maloformátové cihly 240mmx115mmx70mm a vzhledem k těmto rozměrům cihel, vždy dokážeme ponechat stávající rozměr komínového tělesa a přitom nám vznikne větší průřez komínového průduchu v nově vystavěném komíně (např.ideální při frézování a následném vložkování komínovou vložkou o větším průměru).Komín dokážeme postavit do stávajícího oplechování (pokud je v pořádku),stávající komín odbouráme buď do roviny nebo odskákaně dle sklonu střešní krytiny.Veškeré stavební práce provádíme za pomoci lehkého závěsného komínového lešení a výškového dopravníku materiálu - materiál je na střechu tímto dopravníkem dopravován, nic se nenosí vnitřkem budovy.


Poptávkový formulář

Máte zájem o přestavby nadstřešních částí komínů?

Pro zjištění dalších informací a orientační kalkulaci ceny přestavby nadstřešní části komínu
prosím využijte náš poptávkový formulář